Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Sběr železného šrotu +Ukliďme Košice a okolí 2024

SDH Košice v sobotu 6. dubna uspořádal každoroční sběr železného šrotu a elektroodpadu a   ve spolupráci s obcí Košice i další ročník akce Ukliďme Košice a okolí v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko

Sbor dobrovolných hasičů Košice ve spolupráci s obcí Košice v sobotu 6. dubna 2024 pořádal opět další akci Ukliďme Košice a okolí. Dobrovolníci nejen z řad hasičů se v této jihočeské vesničce celorepublikového projektu Ukliďme Česko účastnili již pošesté.
Letos se na sběrném dvoře v 10 hodin dopoledne sešlo asi třicet dětí s rodiči, ti se rozdělení do skupinek pustili do práce v okolí obce na pěti různých lokalitách. Se svozem odpadu a rozvozem malých i velkých pracovníků pomáhalo nejen hasičské zásahové vozidlo ale i obecní automobil. Pravidelným sběrem bylo docíleno minimálního množství odpadků – letos šlo pouze o 15 černých pytlů (odhadem do 150 kg).
Mezi nejzajímavější nálezy patřily kšiltovka, starý hrnec, nákupní seznam či pár bot. Nejčastějšími úlovky se klasicky staly PET-lahve, plechovky od piva a energy drinků, obaly od fastfoodu či krabičky od cigaret. Díky pěknému počasí se letos stihli někteří účastníci v průběhu i opálit, následovalo malé občerstvení v podobě vuřtů na ohni s posezením u hasičské klubovny. I tentokrát hasiči spojili úklid se svozem železného šrotu, ten zajistilo odhadem dalších 10 členů SDH.

Autor: Lenky

Foto: Lenka a Pavla

 

Pozvánky


IZS


Víte čím, co a jak hasit ?


Krizové situace


OdkazyArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30