Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

16.6.2018 Memoriál Martina Hacha Slapy

16. 7 Stříbrné medaile si dovezlo družstvo mladších Košice A z dnešního memoriálu Martina Hacha ve Slapech za splnění požárního útoku v krásném čase 19,51...

Další dějiště závodů mladých hasičů v požárním útoku se přesunulo na fotbalové hřiště do Slap. V sobotu 16. června tu místní sbor dobrovolných hasičů pořádal 1. ročník memoriálu Martina Hacha, mladí hasiči soutěžili ve třech kategoriích: přípravka, mladší a starší. Zúčastnilo se 41 týmů z celého okresu. Mimo útok je pro děti každoročně zpestřením také doplňková soutěž: štafeta 3x60 metrů, v které závodí vždy vybraná trojice ze sedmičlenného družstva.

Sportovní dopoledne zahájil starosta obce František Přibyl. „Vítám zde všechny mladé sportovce, přeji všem úspěšné klání, splnění disciplín bez úrazů a všem příjemně strávený den, také děkuji SDH Slapy za bezvadný servis,“ promluvil při nástupu. Hasiči před samotným startem uctili minutou ticha památku svého zemřelého kolegy Martina Hacha, kterému letošní klání věnovali. „Byl to aktivní hasič a sportovec a zemřel teprve před měsícem,“ zavzpomínal Milan Jírovec, velitel SDH Slapy a současně moderátor celého dne.

V kategorii přípravka zvítězili hasiči ze Zhoře s časem 23,06, druzí byli nejmenší požárníci z místního týmu s časem 24,62 a třetí pozici obsadili hasiči z Jistebnice. Zlatou medaili v mladší kategorii získali hasiči ze sousedního Lomu s výkonem 18,75, stříbro vybojovalo družstvo Košice A s časem 19,51 a bronz obdrželi hasiči z týmu Zhoř A s výkonem 19,66. Z nejstarších zvítězili místní Slapy A s útokem v čase 16,36, druhou příčku obsadili opět požárníci ze sousední vesnice Lom B s výkonem 16,68 a třetí byla Oltyně s časem 16,88.

Každé zúčastněné družstvo dostalo odměnou sladký meloun vodní, tři nejlepší v kategorii obdrželi také nealkoholické mojito. Příští sobotu se mladí hasiči utkají opět v požárním útoku tentokrát v Oltyni. „Za čtrnáct dní v neděli se u nás na hřišti koná Táborská hasičská liga,“ zval po vyhlášení výsledků Milan Jírovec přítomné.